KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102112

nr 1710 2112

Hedvig Skarstedt

(1869-1954), Sverige

Oljemålning, Gård i landskap. Signerad. Olja på pannå, 27x45 cm, yttermått inklusive ram: 38x57 cm

Hedvig Skarstedt, född 1869 i Lund, död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 16 juni 2025
kl 20:25:05

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Hedvig Skarstedt

Läs mer om Hedvig Skarstedt